![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4344177
*
nr 434 4177
Spegel
Empire-stil, höjd: 71, Bemålad
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2006
kl 17:31:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 15:37:59
1
200 kr
19/10 06:33:09
2
200 kr
19/10 06:33:44
2
250 kr
19/10 09:47:15
1
300 kr
21/10 11:42:28
3
1.000 kr
23/10 10:45:57
1
500 kr
23/10 10:46:32
1
600 kr
23/10 10:47:19
1
700 kr
23/10 13:20:32
4
1.000 kr
23/10 13:21:14
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Karl Johanstil/Empir
Den svenska empiren vid 1810-40.Tiden kring 1830-40 brukas kallas senempir. Från svensk-norska kungen Jean Baptiste Bernadotte som blev Karl XIV Johan.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empire-stil empirestil karl johan spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 434 4177
Spegel
Empire-stil, höjd: 71, Bemålad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 15:37:59 | 1 | 200 kr |
19/10 06:33:09 | 2 | 200 kr |
19/10 06:33:44 | 2 | 250 kr |
19/10 09:47:15 | 1 | 300 kr |
21/10 11:42:28 | 3 | 1.000 kr |
23/10 10:45:57 | 1 | 500 kr |
23/10 10:46:32 | 1 | 600 kr |
23/10 10:47:19 | 1 | 700 kr |
23/10 13:20:32 | 4 | 1.000 kr |
23/10 13:21:14 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Karl Johanstil/Empir
Den svenska empiren vid 1810-40.Tiden kring 1830-40 brukas kallas senempir. Från svensk-norska kungen Jean Baptiste Bernadotte som blev Karl XIV Johan.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Den svenska empiren vid 1810-40.Tiden kring 1830-40 brukas kallas senempir. Från svensk-norska kungen Jean Baptiste Bernadotte som blev Karl XIV Johan.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empire-stil empirestil karl johan spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53